Сучасна сантехнічна кераміка, яка стоїть в кожній ванній кімнаті, на сьогоднішній день проводиться з санфаянса або санфарфора. Зовні ці два матеріали неможливо відрізнити один від одного, так само як і на дотик, або за кольором. Далеко не всі покупці, а також і продавці, розуміють різницю між цими двома матеріалами, а так само їх недоліки або переваги. Як же тоді зробити вибір? Давайте поробуем розібратися.
Санфаянс (сантехнічний фаянс)

Історично склалося, що саме фаянс був найбільш використовуваним матеріалом для виробів ванних кімнат і санвузлів. Основним матеріалом для виготовлення фаянсу є біла глина. Якість санфаянса, як і будь-який інший кераміки, залежить від технологічного процесу і вихідних матеріалів. Випал санфаянса проводиться з особливих технологій, що виключає його дефекти і забезпечує міцність отриманого виробу. Фаянс поглащает більше води ніж фарфор і є більш пористим. Але, вся кераміка покривається зверху емаллю і глазур'ю, так що проникнення вологи мінімально і можливо лише через пори або тріщини в емаль.
Санфарфор - це похідна від санфаянса. в готову суміш санфаянса додається кварц і польовий шпат, що надає велику міцність вихідного матеріалу, саме вихідного, так як після випалу, санфарфор як і санфаянс покривається емаллю і глазур'ю. І вже зовнішнє декоративне покриття виконує основну роль "захисту" вироби.

Але пам'ятайте, якщо ви впустите в унітаз важкий металевий предмет, або вдарите ніж то раковину, буде без різниці з якої саме кераміки вона виготовлена. Механічне пошкодження не уникнути як на санфаянсе так і на санфарфор.
На сьогоднішній день, більше 90% європейських виробників сантехніки виготовляють кераміку саме з санфаянса, так це більш економічний і швидкий спосіб виробництва. Основна ж функція "захисту" вироби від забруднень, мікротріщин, зміни кольору - лежить на емаль і глузурі. Так само зменшити загрязняемость і спростити догляд за виробом зможе грязеотталкивающие покриття (яке, знову таки, наноситися зверху на емаль). Але пам'ятайте, такі покриття не довговічні, термін їх служби 2-4 роки.